Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Metall München 2011

 Targi Metall München odbędą się od 16. do 19. marca 2011 r.


Pełną parą w 2011 rok


  • Branża obróbki metalu spotka się w Monachium

  • Pełen przegląd branży dla odwiedzających


 

 

Nowym punktem tematycznym targów metall München podczas ich nadchodzącej edycji będzie pełne spektrum technik obróbki powierzchni: od lakierowania i lakierowania proszkowego przez galwanizację aż po szlifowanie. „Tematy te są doskonałym uzupełnieniem prezentowanych na targach technik skrawania i innych metod obróbki metalu”, wyjaśnia Klaus Plaschka, zastępca prezesa zarządu spółki GHM. „I tak odwiedzający targi znajdą tu obok obrabiarek, narzędzi precyzyjnych, technik pomiaru i różnych usług branżowych także ciekawe rozwiązania dla poszczególnych etapów procesów technologicznych. Zadaniem targów metall München jest bowiem zaspokojenie wszelkich potrzeb specjalistów z branży jeśli chodzi o ich praktykę zawodową.” Kolejnym pozytywnym aspektem targów metall München jest ich znakomite położenie. Bawaria i Badenia Wirtembergia oraz sąsiadujące z nimi rynki zagraniczne stanowią centrum branży metalowej w Europie.

 

Targi metall München nie są wyłącznie imprezą wystawienniczą. Towarzyszy im pierwszorzędny program ramowy. Pokazy specjalne jak np. te w sektorze kształceniowym są świetnym uzupełnieniem oferty targowej. Renomowane firmy takie jak DMG, Kunzmann czy FPS wprowadzą młodych adeptów zawodu w świat obróbki metalu. Pod hasłem „Pimp your future” uczniowie będą mieli okazję poznać specyfikę branży oraz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe zarówno w dziedzinie szlifowania, toczenia, frezowania, borowania jak i programowania. Ponadto będą mogli prosto u źródła, u poszczególnych firm zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy i ścieżek kariery zawodowej. Również nauczyciele znajdą tu coś dla siebie – podczas targów odbywać się będą specjalne pokazy, dzięki którym nauczyciele i szkoleniowcy będą mogli odświeżyć, uzupełnić i usystematyzować swoją wiedzę.

 

 Komentarze wystawców poprzedniej edycji Targów Metall München :

 

Daniel Bayer, prezes spółki Huber GmbH & Co. KG (Fürth):

Jesteśmy zadowoleni z odwiedzających – mimo dość trudnej sytuacji gospodarczej mogliśmy dzięki interesującym zapytaniom ofertowym postawić sobie zdecydowane akcenty w naszej dalszej działalności. Zarówno ilość jak i jakość odwiedzających znacznie przerosły nasze oczekiwania względem targów metall München."

 

Siegbert Reiter, prezes spółki Reiter Maschinen (Hohenbrunn):

80% naszych stałych klientów skarży się na spadek liczby zamówień o 40-50%. Fakt, że targi są tak licznie odwiedzane należy tłumaczyć znacznie większą ilością wolnego czasu na odwiedziny tego typu wydarzeń. Mimo wszystko obecność na tych targach była dla nas bardzo ważna, gdyż mogliśmy poinformować specjalistów z branży o naszych produktach i pozyskać nowych klientów. Dla wszystkich powinno być jednak jasne, że na owoce takiej aktywności trzeba będzie jeszcze poczekać. Organizator targów wykonał kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o pozyskanie odwiedzających."

 

Hermann Weiler, prezes spółki GDW Werkzeugmaschinen Herzogen­aurach GmbH (Herzogenaurach):

Na targach metall München udało nam się nawiązać nowe kontakty handlowe jak i pozyskać klientów z Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec i Szwajcarii, których nie mieliśmy okazji spotkać na innych imprezach wystawienniczych. Bardzo cieszy nas również fakt, że już podczas samych targów udało nam się zawrzeć pewne umowy. Odnotowaliśmy 25% wzrost liczby zainteresowanych klientów w porównaniu z ubiegłą edycją tych targów."

 

Herbert Schmidt, prezes spółki Gläsener + Schmidt GmbH (Hohen­schäftlarn):

Targi metall München, patrząc oczywiście przez pryzmat obecnej sytuacji gospodarczej, oceniamy jako bardzo dobre. Z pewnością nie zabraknie nas również podczas kolejnej ich edycji."

 

Wolfram Klaeger, prezes spółki Hermann Klaeger GmbH (Kernen-Rommelshausen):

Targi metall München były znacznie lepsze niż oczekiwaliśmy. Również w czasach kryzysu trzeba myśleć pozytywnie. A tak na marginesie: pamiętajmy, że w końcu wyjdziemy z tego kryzysu." 

 

Stefan Kastner, asystent w dziale sprzedaży spółki Stürmer Werksvertretun­gen Maschinengroßhandel GmbH (Hallstadt):

Targi metall München były o wiele lepsze niż się spodziewaliśmy. Braliśmy już udział w tej imprezie w 2007 roku a teraz fala odwiedzających niejako nas zalała. Targi oceniam w całości pozytywnie."

 

Heinz Soyer jun., prezes spółki Heinz Soyer Bolzenschweißtechnik GmbH (Wörthsee): 

Nasze wystąpienie na targach metall München było po prostu super. Targi pokazały, że mimo trudnej sytuacji gospodarczej rynek wewnętrzny ma się całkiem dobrze. Po odwiedzających na szczęście nie było widać nastrojów świadczących o kryzysie."

 

Franz Sagerer, kierownik filii spółki (Mün­chen): 

Szczególnie w dziedzinach narzędzi, skrawania i normalii byliśmy zadowoleni z ilości i jakości odwiedzających z branży. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się także niezbędne przy obróbce metalu peryferie jak np. chłodziarki czy odciągi."

  

Willi Seeberger, dział sprzedaży spółki WEILER Werkzeugmaschinen GmbH (Emskirchen):

 „Dla mnie targi metall München są niezwykle interesujące szczególnie za sprawą sektora kształceniowego. Konwencjonalne maszyny WEILER są niejako symbolem przygotowania zawodowego i targi dają w tej kwestii duże pole do działania."

 

Jürgen Heinzig, prezes spółki Jongen Werkzeugtechnik GmbH & Co. KG (Willich):

 „Pięknie jest, pięknie było. Znowu tu przyjedziemy! Na kolejnych targach metall München z pewnością nas nie zabraknie!”

 

 

STATYSTYKA ODWIEDZAJĄCYCH POPRZEDNIĄ EDYCJĘ

RAPORT KOŃCOWY POPRZEDNIEJ EDYCJI

Formularz zgłoszeniowy na Metall München 2011

Więcej informacji dotyczących targów